Lindab logo
Bezplatná infolinka
053 39 13 000
Email
informacie@lindab.com
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

Oblasť použitia

Typy výplní
sendvičových panelov Lindab

Lindab PIR panely

PIR výplň je tvorená kombináciou uretánových a izokyanurátových väzieb, kým PUR obsahuje hlavne uretánové väzby. Izolačné panely z PIR peny majú oproti PUR lepšie parametre pretože PIR pena je obohatená o prímes, ktorá zaručuje somozhasínanie PIR peny, čím tieto panely dosahujú požiarnu odolnosť EI30 min (pri dodržaní určitých montážnych postupov). V praxi to znamená, že vďaka svojim vlastnostiam dokáže dlhšie odolať pôsobeniu ohňa a teda ochrániť objekt pred deštruktívnou silou požiaru.

Lindab Minerálne panely

Jadro týchto sendvičových panelov tvorí minerálna vlna, ktorá predstavuje izoláciu pre zvýšenú protipožiarnu odolnosť od EI30 do EI120 minút, v závislosti od hrúbky a typu panela. Vďaka tomu nachádzajú svoje využitie pri objektoch s nárokom na vyššiu požiarnu odolnosť a to hlavne pri budovách s vyšším výskytom osôb a pri rôznych stenách budov, kde je navrhnutý požiarny úsek z dôvodu blízkosti stavieb vedľa seba. Izolačné jadro z minerálnej vlny s triedou reakcie na oheň A2-s1, d0 poskytuje dobrú požiarnu odolnosť a možnosť použitia v konštrukciách druhu D1.

Oblasť použitia
sendvičových panelov

Pestrá ponuka farebnej škály ponúka na výber z rôznych možnosti a kombinácii. Rovnako máte možnosť zvoliť si tvar, prevedenie vonkajšieho profilu a typ zámku. Variabilita použitia umožní aplikovať panely ako horizontálne, tak aj vertikálne. Tým si sami vytvoríte požadovaný efekt. Okrem použitia na fasády je možné použiť sendvičové panely v podobe strešného využitia. Vďaka nízkym prevádzkovým nákladom počas životnosti, dosiahnuté minimálnou údržbou a podstatne nižšou spotrebou energie majú sendvičové panely svoje využitie pri väčších stavbách typu sklady, výrobné haly, garáže, hangáre, chladiarenské a mraziarenské boxy …

Hlavné výhody
sendvičových panelov

Veľmi kvalitné izolačné vlastnosti (napr.: PIR panel, 120mm má TIS U = 0,19 (W/m2.K) v porovnaní s YTONG 300mm tehla plus fasádny polystyrén 8cm TIS U = 0,22 (W/m2.K))

Veľmi kvalitné protipožiarne vlastnosti (napr.: ohňovzdornosť 180mm panel z minerál.vlny EI120/240, NRO)

Veľmi kvalitná akustická izolácia (napr.100mm minerál. panel má váženú nepriezvučnosť Rw=31dB)

Rýchla montáž a minimálna údržba (rýchlejšia a jednoduchšia výstavba ako pri murovaných stavbách)

Nie je potrebné vonkajšie a vnútorné zdobenie

Moderný estetický vzhľad, rôzne varianty profilov a farieb

Panely sa dajú zostaviť vertikálne aj horizontálne

Úplná environmentálna bezpečnosť

Dlhá životnosť – životnosť nad 50 rokov

Parotesnosť a vzduchotesnosť