Lindab logo
Bezplatná infolinka
053 39 13 000
Email
informacie@lindab.com
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

Zastrešenie plochej strechy

Zastrešenie plochej strechy

Zastrešenie plochej strechy pomocou systému Lindab Construline

 Inovatívne riešenie nielen pre modernú architektúru

Pri navrhovaní a výstavbe budov je zastrešenie jedným z kľúčových faktorov, ktorý ovplyvňuje ich funkčnosť a estetický vzhľad. Pri plochých strechách je výber správneho systému zastrešenia nevyhnutným krokom. V tomto blogu sa pozrieme na systém Lindab Construline, inovatívne riešenie pre zastrešenie plochej strechy, ktoré prináša spoľahlivosť, trvácnosť a estetický vzhľad nielen do moderných architektonických projektov.

V tomto projekte poskytujeme riešenie pre obený úrad, v ktorom plochá strecha na budove prinášala problémy s funkčnosťou, ako napríklad zatekanie do budovy. Systémy ľahkých konštrukcií Lindab používajú tenkostenné oceľové profily na zostavenie vlastnej nosnej konštrukcie stavby, alebo jej časti a tým dosahujú jej nízke hmotnosti v kombinácii s krátkou dobou výstavby, priaznivou cenou s vysokými užitkovými vlastnosťami.

Systém Lindab Roof ponúka progresívne využitie ľahkej ale pevnej oceľovej nosnej konštrukcie, v spojení s ľahkou strešnou krytinou. Odvodnenie zabezpečuje bezudržbový odkvapový systém Lindab Rainline. V porovnaní s ostatnými konštrukčnými systémami má systém Lindab Roof nasledujúce prednosti:

1. Komplexné systémové riešenie s individuálnym prístupom

Vývojové oddelenie spol. Lindab vyvinulo komplexný systém, kde každá časť (oceľový profil, krytina, odkvap, skrutka, prestup strechou,…) je zladená s ostatnými časťami. Ich vlastnosti sa dopĺňajú, podporujú,vzájomne si vyhovujú a v ich kombinácii tak dosahujú bezproblémové a efektívne fungovanie celého strešného systému. Naši špecialisti celý sytém navrhnú s prihliadnutím na geografickú polohu objektu a architektonické predstavy zákazníka. V procese prípravných prác projektu pre stavebné povolenie (PSP) projektantovi dodáme všetky potrebné výkresy a výpočty. V prípade potreby vieme za poplatok zabezpečiť plnohodnotný PSP. Autorizovaný montážny partner potom celý systém dodá a namontuje spôsobom ”na kľúč”.

2. Ľahká konštrukcia kotvená do stropu v module panelového domu – nad nosnými stenami

Nedochádza tak k priťažovaniu pôvodnej strešnej konštrukcie ani atík, ktoré nie sú pre prenos zvislého zaťaženia určené. Celý strešný systém zaťažuje nosný systém budovy cca 15 kg/m2. Možnosť použitia pre priečne aj pozdĺžne nosné systémy objektov.

3. Strešná krytina – trapézový plech s povrchovou úpravou Polyester

Polyesterový vypaľovaný lak na veľmi kvalitnom pozinkovanom oceľovom plechu zaistí dlhodobú funkčnosť krytiny. Voľba zo 17 farieb umožní spestriť výzor dnešných panelových sídlisk. Trapézový profil LTP45 s výškou vlny 45 mm je dostatočne tuhý, čím celý systém spevní a umožní aj pohyb údržby po ňom. Záruka na poškodenie povrchovej vrstvy je 15 rokov, životnosť overená v drsných škandinávskych podmienkach je viac než trojnásobná.

4. Nehorľavé materiály

Oceľová konštrukcia je nehorľavá a strešné krytiny Lindab majú posudky na šírenie požiaru strešným plášťom -vhodné do požiarne nebezpečných priestorov.

5. Rýchla a nízkoodpadová montáž tzv. ”suchou” metódou

Autorizovaný montážny partner je schopný denne zmontovať cca 40 m2 pôdorysnej plochy systému za deň bez nutnosti murárskych či tesárskych prác a príslušného odpadu. Jednotlivé diely systému sa dodávajú v požadovaných rozmeroch, čím sa výrazne znižuje odpadovosť a neporiadok na stavenisku.

6. Doplnkové prvky strechy

Klampiarske prvky pre riešenie všetkých prestupov vzduchotechniky, kanalizácie a odvetranie podstrešného priestoru, ako aj opláštenie a zastrešenie vyťahových šácht z rovnakého materiálu ako strešná krytina, sú rokmi osvedčené detaily. Súčasťou dodávky je napr. aj nový bleskozvod s revíznou správou.

Sledujte nás, pripravujeme pre Vás krátke video o tom, ako prebieha zastrešenie plochej strechy. Ak sa Vám článok páčil, budeme radi, ak ho podporíte zdieľaním.

NO COMMENTS

POST A COMMENT